počet produktů: 0
cena: 0,00 Kč
kontaktní formulář
chci zaslat dotaz
Odběr novinek
Přihlásit k odběru
Líbí se vám naše nabídka?
ANO
15/17 (88%)
NE
1/17 (6%)
nevím
1/17 (6%)
počítadlo přístupů
online: 0
dnes: 25
týden: 197
celkem: 40466

Upozorňujeme, že barvy svíček na obrázku jsou pouze ilustrační - při focení může dojít ke zkreslení sytosti nebo odstínu barvy.

nejnovější produkty

Bezpečnost

Návod na použití svíček

Svíčky jsou krásné jak jako dekorace, tak jako zdroj světla, tepla a ohně. Avšak v případě nedodržení základních bezpečnostních pravidel je s tím ovšem spojené i jisté riziko vzniku požáru a s tím i riziko újmy na zdraví.

 

Proto žádáme zákazníky, aby ve svém zájmu při použití svíček dodržovali bezpečnostní pokyny uvedení níže a pokyny uvedené na svíčce! Prodejce nenese zodpovědnost za škody vzniklé kůli jejich nedodržení!

 

1. Svíčky vždy palte na nehořlavé podložce!!! Stačí kovový, skleněný nebo keramický talířek nebo svícen který oddělí teplý stékající vosk a plamen dohořívající svíčky od desky stolu nebo nábytku.

2. Před zapálením ze svíčky odstraňte obal, stužky, dekorace, nálepky a vše co není pevnou součástí svíčky!

3. Svíčku vždy stavte na rovný povrch!!! I kvalitní svíčka na šikmém povrchu špatně hoří a hrozí riziko rychlého vytečení vosku svíčky, spadnutí hořícího knotu a následného požáru.

4. Svíčku nenechávejte hořet v průvanu - nebo v otevřeném okně. Průvan může do plamene zavát hořlavé předměty z okolí (papír, záclona atp).

5. Nestavte svíčku ke zdrojům tepla (kamna, zahřátá elektronika, topení) - při převozu nenechávejte v rozpáleném autě nebo za sklem. Nevystavujte tepolotě nad 50'C - svíčka se pokroutí nebo rozpustí.

6. Svíčku postavte vždy ve velké vzdálenosti od hořlavých předmětů (minimálně 50 cm) a dávejte pozor na bytové textilie jako záclony, závěsy, dečky, sušené květiny a podobně.

7. Nikdy nestavte těsně vedle sebe více hořících svíček - jejich vzájemné teplo by rozpustilo jejich vosk, a horký vosk který by mohl napáchat škody, nebo hořící knot padnout mimo svícen.

8. Nikdy nenechávejte v místnosti s hořící svíčkou děti nebo domácí zvířata! V případě že se k svíčce přiblíží, hrozí vzplanutí vlasů/chlupů nebo popálení horkým voskem, či převržení svíce.

9. Svíčku doporučujeme místo sfouknutí zhášet omezením přístupu vzduchu, tedy za pomocí zhášedla. Vyhnete se popálení úst a také smradu a kouři sfouklé svíce. Nehasit vodou!

10. Knot hořící svíčky zastřihováním udržujte v délce cca max 5 mm), u gelovích svíček 3 mm. Dlouhý knot čadí a může rozpustit rychle svíčku nebo způsobit požár.

11.Hořící svíčkou nemanipulujte, hrozí polití vroucím voskem. Přenášejte až po stuhnutí vosku.

12. I při dodržení všech bezpečnostních pravidel doporučujeme nenechat svíčku hořet bez dozoru, a při odchodu z místnosti svíčku uhasit.
 

 

Přejeme vám mnoho radosti a pohody při chvílích strávených za světla svíček :-)

X

Tento web pro svůj provoz používá cookes. Pokud nesouhlasíte, můžete opustit web.